Jurgita Navikienė auditorė, mokesčių konsultantė, mentorė countline
Mantas Mikalopas advokatas countline

Vadovams apie įstatymų teikiamas lengvatas ir išimtis

Seminarą veda auditorė Jurgita Navikienė ir advokatas Mantas Mikalopas

Mokesčių slėpimas – tai jau nusikaltimas. Tačiau naudotis mokesčių lengvatomis – visiškai legalu. Ir tai padeda sutaupyti apyvartinių lėšų. Tačiau naudotis mokesčių lengvatomis nėra jau taip paprasta – privalu žinoti mokesčių įstatymų reikalavimus bei išimtis, o ypač juos tinkamai taikyti, nes daugelis lengvatų susijusios su papildomomis sąlygomis. Kaip susigaudyti norminių aktų vingrybėse ir nepraleisti progos legaliai sumažinti mokesčių sąnaudas – šis seminaras būtent apie tai.
Maža to, į konkrečias dažniausiai pasitaikančias situacijas pažvelgsime visų svarbiausių mokesčių aspektu – pelno, pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto ir kitų. Atsakysime į klausimus – kada forminti darbo santykius, o kada gali būti civilinė sutartis su fiziniu asmeniu.

2019-09-12 Vilnius
2019-09-17 Kaunas

Trukmė 6 ak. val.

Kaina: 130.00 € + PVM

PRANEŠĖJAI

Jurgita Navikienė – auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

Mantas Mikalopas  –  advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partneris, advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.Tarptautinio teisės žinyno „Chambers Europe“ paskelbtame 2016 m. geriausių advokatų kontorų ir teisininkų reitinge advokatų kontora „iLAW“ buvo įvertinta kaip viena iš lyderiaujančių teisės firmų darbo teisės srityje, o advokatas Mantas Mikalopas išskirtas kaip darbo teisės ekspertas. Šis advokatas žinyne „Chambers Europe“ įvardijamas kaip kylanti žvaigždė Lietuvos darbo teisės rinkoje, jis yra pelnęs klientų pripažinimą dėl to, kad „ieško sprendimų, o ne tik išvardija galimybes“.

TEMOS

1 dalis. Advokatas Mantas Mikalopas (10.00–11.30 val.)

Darbo kodekso nuostatos, padedančios efektyviau spręsti darbo ginčus.

2 dalis. Auditorė, apskaitos ir mokesčių konsultantė Jurgita Navikienė. (11.45–16:30 val.)

  1. Geriausios apskaitos politikos pasirinkimo alternatyva. Sąskaitų plano suderinimas, įgyvendinant reikalavimus dėl Standartinės audito duomenų laikmenos teikimo.
  2. Finansinės apskaitos paprastumas ir skaidrumas – teisingi mokesčiai.
  3. Pelno mokesčio planavimo galimybės. Lengvatos.
  4. Pridėtinės vertės mokesčio grėsmės – reikalavimai dokumentų pakankamumui. Nulinio PVM tarifo taikymo reikalavimai. Mišrios veiklos problematika. Atvirkštinio PVM mechanizmo taikymas.
  5. Gyventojų pajamų apmokestinimo atvejų analizė. Duomenų apie gyventojų pajamas šaltiniai. Gyventojų veiklos formos pasirinkimo galimybės ir apmokestinimo našta. Rizikos dėl neteisingai pasirinkto sandorio.
  6. Mokesčių administravimo ribų praplėtimas – iMAS. Mokesčių amnestija. Kaip netapti nepatikimu mokesčių mokėtoju?
  7. Kūrybinės apskaitos aspektai.

VILNIUS

Viešbutis Vilnius Grand Resort
Ežeraičių km, Ežeraičių g. 2, Vilnius 14200
tel. (8 5) 263 99 22
info@countline.lt

KAUNAS

Viešbutis „Europa Royale Kaunas“
Miško g. 11, Kaunas
tel. (8 5) 263 99 22
info@countline.lt